Kauno šviesų festivalis sugįžta

Google

Rudenėjant tamsus paros metas tęsiasi vis ilgiau – gatvės tampa tamsios ir neįdomios, dargana ir lietus visiškai nesuteikia jokios motyvacijos eiti ir užsiimti miesto tyrinėjimu. Tačiau į Kauną sugrįžęs „Kauno šviesų festivalis“ jau pradėjo sklaidyti tamsą populiariausiose miesto vietose!

Kaunas užburiančiomis spalvomis pradėjo dažytis jau nuo penktadienio vakaro. Festivalis tęsis iki Naujųjų metų. Tiesa, ne visi pastatai nušvis tuo pat metu – projektas prasidėjo nuo S. Daukanto pėsčiųjų tilto, vėliau nušvis Įgulos bažnyčia, kauniečiams labiau žinoma Soboro vardu, Kauno pilis, Jėzuitų bažnyčia Rotušės aikštėje. O Kauno muzikinis teatras švies visą gruodžio mėnesį.

Pirmasis nušvitęs S. Daukanto pėsčiųjų tiltas į Nemuno salą –techniškai sudėtingiausias festivalio objektas, kadangi jis turi nedaug šviesą atspindinčių plokštumų. Be to, jam apšviesti buvo reikalingas tikrai didelis kiekis įrangos – tilto ilgis siekia 150 metrų, tad vien kabeliai skaičiuojami kilometrais. Šviesų upėje maudėsi ne tik tiltas. Visa erdvė aplink jį buvo apšviesta įvairiaspalvių prožektorių šviesomis. Jų spinduliai nusidriekė ir į naktinio Kauno dangų bei Nemuno salą, tad ryškios šviesos matėsi ne tik centro, bet ir kitų Kauno mikrorajonų gyventojams.

Tiltas-13 Tiltas-16 Tiltas-19 Tiltas-22

Kauno šviesų festivalio iniciatorė – Kauno miesto savivaldybė. Idėjos įgyvendinimu rūpinamės mes – „Leggato“ komanda. Esame vieni iš šviesos instaliacijų pradininkų Lietuvoje. Kauno šviesų festivalis – ne pirmas mūsų projektas. Pernai inicijavome festivalį „Spalvotas Kaunas“. Jo metu šviesos instaliacijos buvo kuriamos UNESCO paveldui priskiriamiems Kauno modernizmo architektūros pastatams.
„Leggato“ komanda šviesos instaliacijos projektus kuria ir įsimintinų ar tragiškų įvykių kontekste. Mūsų dėka Prisikėlimo bažnyčia kasmet nusidažo trispalvės spalvomis, po teroristų išpuolių švietė – Prancūzijos, o po Krymo aneksijos – Ukrainos vėliavos spalvomis. Kasmet taip paminima ir Gruzijos nepriklausomybės diena.

 

 

Mumis pasitikėjo